שאלות ותשובות נפוצות ברפואה סינית

אבחון ברפואה הסינית המסורתית נעשה על ידי בדיקה של הדופק, והלשון, המשקפים את מצב האיברים לפי הרפואה הסינית.  כמו כן, מסתמכים על תלונות המטופל. תכנית הטיפול נבנית על בסיס הנתונים שנאספו.

לרפואה הסינית המסורתית יש ראיה שונה מזו של הרפואה המערבית. הרפואה הסינית מעניקה חשיבות למניעת מחלות. הבסיס לטיפול במחלה הינו בשורשה. תוך התחשבות באקלים, עונה, ומצב המטופל.

המחטים הסיניות דקות מאוד וכמעט ואינן מורגשות. בעת החדרת המחט תתכן התכווצות קלה, ולעתים זרם חשמלי או קור פנימי לאורך הגוף (השגת צ'י). התחושה חולפת תוך דקות ספורות. השימוש במחטים במערב הינו לעומק של כחצי ס"מ בלבד משכבת העור. כמו כן, מדובר במחטים סטריליות – שימוש חד פעמי.

השכיבה עם המחטים הינה בממוצע בין עשרים דקות לחצי שעה.

משך הטיפול נקבע בהתאם לאופי התלונה, חומרתה, ואופי התגובה לטיפול. בממוצע מדובר על עשרה טיפולים על מנת להעריך את מצב המחלה, ולנסות להגיע לשורשה.

אנרגיית החיים, שלא ניתן לראותה אך חשים בחסרונה. הדימוי של המילה צ'י במקור הוא לאוויר בסיר בישול של אורז רותח. 
לא רואים את האוויר אך רואים את השפעתו על מכסה הסיר המסייע לו להתרומם. 

הדיקור הקוסמטי משלב מחטים קטנות ועדינות לעור הפנים. המחטים מסייעות למגוון סוגי טיפול: העלמת פגמנטציה, הרמת פנים, טשטוש קמטים, צלקות, סבוראה ועוד.

מחקרים שנערכו בעולם המערבי הוכיחו כי רפואה סינית ודיקור סיני בפרט היא אחת השיטות היעילות לטיפול בכאבי גב. המטפל בוחר נקודות דיקור ואת הגישה המתאימה למטופל.

אכן מגיעים לקלניקה עם תלונות הנפוצות  בעקבות תקופות של עומס ולחץ. בין היתר ניתן למנות: עצבנות, אי שקט, חרדות ודאגות, כאבי ראש, עייפות ותשישות, כאבי ראש שונים, ירידה באיכות השינה, הידוק ונקישת שיניים בלילה. מועקה בחזה, שינוי ביציאה-עצירות או שלשול, תסמונת קדם וסתית ועוד.

א. נקודת המבט: הרפואה סינית רואה את האדם כמכלול שלם: גוף ונפש יחד, כשהמערכות השונות משפיעות זו על זו.

ב. אישית -מתייחסת לאדם באופן ייחודי בהתאם לתלונתו. ומתאימה לו טיפול ספציפי.

ג. מקצועית- רפואה הנשענת על ידע של אלפי שנים כולל מחקרים מוכחים. בבחירת מטפל יש לשים לב להכשרותו, שנות הוותק, וניסיונו.

ד. מוכחת – בעשורים האחרונים ישנם מחקרים ומאמרים שונים המוכיחים את יעילות הטיפול ברפואה סינית בכאבי שלד, בעיות עיכול ועוד.

ה. מניעתית – אחרי שהאדם חזר לאיזון, רפואה סינית מלמדת ניהול אורח חיים בריא. ומתחזקת בעת שישנם הפרות קטנות של חוסר איזון.